W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość ekologiczna wśród konsumentów na całym świecie. Kupujący poszukują produktów, które będą nie tylko funkcjonalne i dobrej jakości, ale także ekologiczne. Podejmują w związku z tym coraz bardziej przemyślane decyzje zakupowe, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Jednym z działań, jakie podejmują jest kupowanie produktów wytwarzanych z naturalnych materiałów.
W dążeniu do świeżości i komfortu antyperspiranty i dezodoranty są nieodłącznym elementem codziennej higieny. Choć mogą wydawać się podobne, spełniają różne funkcje w walce z potem i nieprzyjemnym zapachem. Ostatnio na rynku pojawiły się również naturalne dezodoranty w kremie, które zyskują popularność dzięki swoim ekologicznym zaletom i składom.
Dobroczynne działanie śluzu ślimaka zostało zaobserwowane już za czasów starożytnych, szczególnie w medycynie, gdy był on stosowany w celu leczenia ran, owrzodzeń czy infekcji. Współcześnie, po latach badań, kosmetyki ze śluzem ślimaka zaczęły pojawiać się na rynku pielęgnacyjnym. Obecnie są one ogólnodostępne. Jakie kosmetyki ze śluzem ślimaka wybierać? Czy jest to bezpieczny składnik? Kto powinien zainteresować się jego działaniem?
Pielęgnacja twarzy to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia skóry. W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość dotycząca składników kosmetyków rośnie, paradoksalnie – pojawia się więcej sprzecznych lub wręcz szkodliwych informacji. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne i organiczne produkty.
Kwasy stały się niesamowicie popularnym składnikiem kosmetycznym. Można je znaleźć w produktach myjących, tonikach, serach i kremach, a producenci kosmetyków co chwilę wypuszczają ciekawe i intrygujące nowości. Jednak co za dużo to nie zdrowo – stosując kwasy w pielęgnacji bardzo łatwo podrażnić skórę, przesuszyć ją i rozregulować.
Witamina C jest jednym z najpopularniejszych składników, które można znaleźć w kosmetykach do pielęgnacji, szczególnie twarzy. Jej podstawowa forma, czyli kwas askorbinowy, pomimo wspaniałych właściwości, często jest niestabilny. Co to oznacza? Pod wpływem temperatury lub innych czynników zewnętrznych może tracić swoje właściwości. Z tego względu zaczęto opracowywać inne formy i pochodne witaminy C.
Śluz ślimaka jest jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych składników kosmetycznych. Pomimo niecodziennego pochodzenia, śluz ślimaka jest bogaty w naturalne składniki, takie jak np. elastyna, kolagen, allantoina, witaminy A i E oraz wiele innych. Tak szeroki przekrój składników aktywnych sprawia, że śluz ślimaka jest bardzo uniwersalny, może być stosowany przez każdym rodzaju skóry. W przemyśle kosmetycznym jest to bardzo ceniony składnik.
Od wieków wosk pszczeli jest wykorzystywany przez człowieka w wielu dziedzinach życia. Wykonywano z niego nie tylko kosmetyki, ale przede wszystkim produkty medyczne, lecznicze. Wosk pszczeli jest wydzieliną gruczołów woskowych pszczół, która służy do budowania plastrów w ulu. Ma wiele niesamowitych zastosowań, które do dziś stanowią podstawę życia ludzi.
Masło shea jest uniwersalnym i chętnie wykorzystywanym przez producentów składnikiem. Pochodzi z Afryki, gdzie jest pozyskiwane z orzechów drzewa masłosza. Dodatkowo składniki ten jest bogaty w witaminy A, F i E, kwasy tłuszczowe oraz flawonoidy, dzięki czemu ma wiele właściwości pielęgnacyjnych i zdrowotnych. Jedną z najważniejszych zalet masła shea są jego właściwości odżywcze i regeneracyjne. Z tego względu jest stosowane zarówno w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, jak i ciała czy włosów.