Darmowa dostawa od 150,00 zł

Zasady dotyczące zwrotów

Uprawnienie do odstąpienia od umowy

7.1. Klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, przysługuje – na podstawie przepisów prawa – prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 dni i wysyłając je na adres spółki LNC podany w niniejszym Regulaminie.

7.2. Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru.

7.3. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku

    rozpoczęcia – za zgodą konsumenta – świadczenia usług przez www.podosklepik.pl, przed upływem terminu 14 dni od zawarcia umowy;

    nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz programów komputerowych zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania;

    regulaminów, druków specyfikacji, kart charakterystyk, kart klienta, instrukcji zamawianych dla konkretnych celów.

    umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;

    towarów (usług) o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą; towarów sprowadzanych na zamówienie Klienta.

    świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;

    umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; dotyczy to otwartych pojemników kremów, balsamów, żeli, akryli, lakierów do zdobienia i malowania paznokci, masek pielęgnujących, peelingów, wosku, henny, klejów do rzęs i tipsów, zmywaczy, primerów, liquidów, odtłuszczaczy, płynów do dezynfekcji, chusteczek higienicznych, opatrunków, odciążeń indywidualnych, produktów jednorazowego użytku.

    umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zużyciu; dotyczy to w szczególności precyzyjnych ostrzy narzędzi jak np. jednorazowe ostrza skalpeli chirurgicznych, dłut podologicznych i ostrzy cążek podologicznych, które na skutek użycia mogą ulec zniszczeniu.

7.4. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres:

LNC Jan Cyrulik i wspólnicy spółka jawna
ul. Świętego Stanisława 17
44-240 Żory

7.5. Zwracany przez Klienta Towar powinien zostać opakowany i zabezpieczony w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu (karton tekturowy plus materiały amortyzujące np. styropian, folia amortyzująca). Jeżeli towar był dostarczony w oryginalnym opakowaniu, powinien być odesłany w tym samym opakowaniu.

7.6. Koszt opakowania, odesłania towaru do sprzedawcy i ryzyko z tym związane ponosi Klient.

7.7. Wartość zwróconego towaru następuje najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia, po otrzymaniu nieuszkodzonego w transporcie towaru, na konto bankowe klienta. Klient nie wysyła towaru w opcji „za pobraniem”.

7.8.  Spółka LNC zwraca koszty najtańszej przesyłki oferowanej w sklepie. Dotyczy to kosztów przesyłki do klienta. Koszty przesyłki od Klienta do sklepu pokrywa Klient. Spółka LNC nie jest zobowiązana do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

7.9.  Konsument ma prawo do złożenia reklamacji na podstawie rękojmi, jeżeli towar konsumpcyjny jest wadliwy. W szczególności gdy wada fizyczna zamówionego produktu nie ma właściwości, które produkt tego rodzaju powinien mieć,  lub gdy nie ma właściwości, o których konsument został zapewniony przez sprzedawcę, lub gdy nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę, albo gdy zamówiony produkt został wydany kupującemu w stanie niezupełnym. Podstawa prawna: art. 556 1 i 556 3 Kodeksu cywilnego.

Prosimy przeczytaj jeszcze dodatkowe informacje Czy mogę zwrócić ten produkt? (link)

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Ok
2024-06-06
Bardzo szybka realizacja
pixel