W dobie rosnącej troski o środowisko naturalne, coraz więcej osób szuka sposobów na zmniejszenie swojego śladu ekologicznego. Jednym z obszarów, w którym możemy wprowadzić realne zmiany, są kosmetyki, których używamy na co dzień. Kosmetyki zero lub less waste, charakteryzujące się minimalnym wpływem na środowisko, stają się odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata.
W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość ekologiczna wśród konsumentów na całym świecie. Kupujący poszukują produktów, które będą nie tylko funkcjonalne i dobrej jakości, ale także ekologiczne. Podejmują w związku z tym coraz bardziej przemyślane decyzje zakupowe, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Jednym z działań, jakie podejmują jest kupowanie produktów wytwarzanych z naturalnych materiałów.
Rumień, wysypka i suchość skóry – między innymi takie objawy są spotykane w trakcie testowania różnych kosmetyków. Osoby z cerą wrażliwą doskonale wiedzą, jak trudno jest dobrać pielęgnację, by nie zaszkodzić skórze i przynieść jej ukojenie. Czy bezzapachowe i naturalne produkty są najlepszym rozwiązaniem? Jak znaleźć odpowiednie kosmetyki bezzapachowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!
Latem, kiedy chodzimy w sandałach, klapkach lub boso, nasze stopy mają wreszcie okazję „oddychać”. Jednakże ciepłe, słoneczne miesiące, w których spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, mogą stanowić pewne zagrożenia dla naszych stóp. Oprócz uciążliwych owadów, takich jak komary i osy, narażeni jesteśmy również na ataki mrówek i pajęczaków, w tym roztoczy i kleszczy – największych przedstawicieli tej grupy. Zmiany klimatyczne, podróże oraz handel międzynarodowy sprzyjają także rozprzestrzenianiu się egzotycznych insektów, takich jak azjatyckie komary tygrysie i krzaczaste, które zaczynają się czuć u nas jak w domu.
W dążeniu do świeżości i komfortu antyperspiranty i dezodoranty są nieodłącznym elementem codziennej higieny. Choć mogą wydawać się podobne, spełniają różne funkcje w walce z potem i nieprzyjemnym zapachem. Ostatnio na rynku pojawiły się również naturalne dezodoranty w kremie, które zyskują popularność dzięki swoim ekologicznym zaletom i składom.
Dobroczynne działanie śluzu ślimaka zostało zaobserwowane już za czasów starożytnych, szczególnie w medycynie, gdy był on stosowany w celu leczenia ran, owrzodzeń czy infekcji. Współcześnie, po latach badań, kosmetyki ze śluzem ślimaka zaczęły pojawiać się na rynku pielęgnacyjnym. Obecnie są one ogólnodostępne. Jakie kosmetyki ze śluzem ślimaka wybierać? Czy jest to bezpieczny składnik? Kto powinien zainteresować się jego działaniem?
Wakacje powoli dobiegają końca, jednak nie oznacza to, że nie będziemy już pakować walizek czy planować wyjazdów. Nie ważne czy jest to tylko weekend poza domem czy dłuższy urlop za granicą. Zagwozdka dotycząca sprawnego i praktycznego pakowania kosmetyczki towarzyszy nam bardzo często. Aspekt ten może być szczególnie trudny podczas podróży samolotem, kiedy wytyczne dotyczące przewożonych kosmetyków są bardzo restrykcyjne.
Podkłady mineralne od wielu lat cieszą się na rynku dużą popularnością. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych podkładów. Wbrew pozorom sięgają po nie nie tylko posiadaczki cery wrażliwej, ale i panie o cerze normalnej, mieszanej czy nawet trądzikowej. Czym charakteryzuje się ten kosmetyk? Jak dobrać podkład mineralny do twarzy?
Kwasy stały się niesamowicie popularnym składnikiem kosmetycznym. Można je znaleźć w produktach myjących, tonikach, serach i kremach, a producenci kosmetyków co chwilę wypuszczają ciekawe i intrygujące nowości. Jednak co za dużo to nie zdrowo – stosując kwasy w pielęgnacji bardzo łatwo podrażnić skórę, przesuszyć ją i rozregulować.
Makijaż mineralny to świetna propozycja dla kobiet, które uwielbiają kosmetyki naturalne. Jest on doskonałym rozwiązaniem w przypadku cery wrażliwej czy trądzikowej. Nie pogłębia, ale wręcz przeciwdziała problemom skórnym. Zatem jak zrobić makijaż mineralny? Jakie kosmetyki są do tego potrzebne?